AUKCJA CHARYTATYWNA 2023

przez | 24 listopada 2023

9 grudnia 2023 podczas Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych w Pelplinie odbędzie się po raz kolejny aukcja charytatywna.

Jeżeli chcesz dołączyć do grona darczyńców i przekazać na ten szczytny cel gołębia ze swojej hodowli skontaktuj się z Prezesem Okręgu Gdańsk Krzysztofem Ptach tel. 692 370 142, rodowody i kartę własności składamy razem z kartami ocen na wystawę 30.11.2023r godz. 18:00 w siedzibie Zarządu Okręgu Gdańsk, ul. Westerplatte 12, 80-308 Gdańsk-Oliwa.

AUKCJA CHARYTATYWNA dla:

Krystian Wyczyński 8 lat, choruje na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią diparazy spastycznej kończyn dolnych. Krystian urodził się jako wcześniak z wrodzonym hiperinsulinizmem, jest po częściowym usunięciu trzustki. Choruje na padaczkę z nietypowymi napadami nieświadomości. Po wylewie krwi do mózgu IV stopnia, zniszczeniu uległy nerwy odpowiedzialne za wzrok, co spowodowało znaczne upośledzenie widzenia w lewym oku.

Fabian Duda 12 lat, urodził się w ciężkiej zamartwicy, w wyniku której powstało rozległe uszkodzenie Ośrodkowego Układu Nerwowego. Dodatkowo choruje na epilepsję lekooporną. Regularnie korzysta z pomocy m.in. takich specjalistów rehabilitacji jak: fizjoterapeuta, logopeda, neurologopeda, pedagog specjalny, psycholog, tyflopedagog, muzykoterapeuta, terapeuta widzenia. W wyniku obniżonego napięcia mięśniowego u Fabiana zdiagnozowano znaczną skoliozę kręgosłupa, która z czasem przyczyniała się do powstawania trudności w oddychaniu.

Rodowody gołębi na aukcję:

HODOWCY, KTÓRZY PRZEKAZALI GOŁĘBIE NA AUKCJĘ CHARYTATYWNĄ 2023:

Wojciech Ziobroniewicz, Grzegorz Czyżowski, Zbigniew Oleksiak, Hodowla Biskup, Michał i Patryk Wróbel, Piotr Nowak, Krzysztof Łój, Krzysztof Korczyk, Krzysztof Szkolny, Krystian Kozłowski, Łukasz Łój, Józef Czarny, Tomasz Czapliński, Centrum Hodowlane Europa, Henryk i Grzegorz Drygała, Daniel Kałużny, Piotr Bugała, Przemysław i Bartłomiej Komór, Dariusz Kałuski, Krystian Kozłowski, Paweł Kozioł, Zbigniew Łękawski, Marek i Andrzej Łyjak, Marcin Kobiela, Krzysztof Zymliński, Ryszard Pawłowski, Wiesław i Przemysław Mielczarek, Andrzej Labuda, Arkadiusz Buttner, Piotr Popel, Krzysztof Ptach, Ryszard Lebiedziejewski