NEKROLOGI

Pożegnaliśmy Benona Mahlika

Po długotrwałej, wyniszczającej chorobie zmarł 8.05. br. w wieku 74 lat inż. Benon Mahlik, jeden z czołowych hodowców Okręgu Gdańsk PZHGP, wieloletni prezes Zarządu Oddziału 063 Kościerzyna PZHGP, zasłużony dla Regionu działacz społeczno-gospodarczy, współtwórca i wieloletni dyrektor naczelny Zakładów Porcelany Stołowej „Lubiana” w Łubianie.

W nabożeństwie żałobnym celebrowanym przez pięciu księży w  kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego uczestniczyło liczne grono hodowców z Okręgu Gdańsk oraz Okręgu Pomorza Środkowego PZHGP, ze sztandarami: Okręgu Gdańsk oraz Oddziałów: 060 Gdynia-Sopot-Chwaszczyno, 078 Kartuzy, 074 Kociewie, 063 Kościerzyna, 075 Tczew,  0299 Czersk.

Po mszy św. kondukt żałobny podążył na cmentarz, gdzie nastąpiło ostatnie pożegnanie Kolegi Benona Mahlika. W imieniu hodowców pożegnał go serdecznie Łukasz Grochocki – członek Zarządu Głównego PZHGP. Koledzy z Oddziału Kościerzyna uczcili moment pożegnania wypuszczając z cmentarza kilkaset gołębi. Razem z Rodziną Benona i członkami delegacji wspominaliśmy Zmarłego na stypie w pobliskiej restauracji „Leśny Dworek”.

Tekst i zdjęcia: Tadeusz Woźniak

Pożegnanie Józefa Kaczyńskiego

W środę 9 sierpnia 2023 r. odprowadziliśmy do grobu na cmentarzu Salwator w Gdańsku-Chełmie urnę z prochami śp. Józefa Kaczyńskiego, członka honorowego Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, najwybitniejszego hodowcy gołębi pocztowych Okręgu Gdańsk PZHGP w minionym XX wieku; zdobywcy wielu mistrzowskich tytułów w rywalizacji lotowej oraz nagród na wystawach tych ptaków; prezesa Zarządu Okręgu Gdańsk, członka Głównej Komisji Rewizyjnej PZHGP.

W uroczystościach pogrzebowych – mszy św. w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Gdańsku-Chełmie oraz pożegnaniu na cmentarzu uczestniczyło liczne grono hodowców, organizacje związkowe reprezentowały trzy poczty sztandarowe: Okręgu Gdańsk, Oddziału 060 Gdyni – Sopotu – Chwaszczyna oraz Oddziału 078 Kartuzy – Żukowo. W imieniu wybrzeżowych hodowców zmarłego kol. Józefa Kaczyńskiego pożegnał Tadeusz Woźniak.

Tekst i zdjęcia T. Woźniak

Z przykrością informujemy, że dnia 2.06.2023 odszedł nasz kolega

Śp. Brunon Klinger

Składamy wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym.
Osoby, które chciałyby osobiście pożegnać
kolegę śp. Brunon Klinger
informujemy, że Msza św. żałobna zostanie odprawiona dnia 9.06.2023 r. o godz. 9.30
w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Gdańsku na Łostowicach
po której nastąpi odprowadzenie zwłok na cmentarz.

W zmarłym straciliśmy wspaniałego Kolegę, który do ostatniej chwili życia
był wielkim miłośnikiem gołębi.
Zarząd i Hodowcy Okręgu Gdańsk

Ś.p. Janusz Gołębiewski

Pogrążeni w smutku informujemy, że 6.07.2022 zmarł w Gdańsku Janusz Gołębiewski, lat 69, członek honorowy PZHGP, były długoletni prezes Zarządu Oddziału 058 Gdańsk-Wrzeszcz PZHGP, pełniący w minionym wieku różne funkcje we władzach Okręgu Gdańsk, m.in. sekretarza Zarządu Okręgu Gdańsk; wybitny hodowca i wielki pasjonat sportu gołębiarstwa pocztowego, zdobywca wielu tytułów mistrzowskich we współzawodnictwach lotowych wszystkich szczebli oraz laurów na wystawach gołębi krajowych i zagranicznych, m.in. właściciel gołębia reprezentanta Polski na Olimpiadzie w Weronie (Włochy) w 1991 r.; człowiek niezwykle życzliwy i koleżeński, zachowujący zawsze poczucie humoru, życiowy optymizm i nieustające zainteresowanie sprawami naszego sportu oraz środowiska mimo stale pogarszającego się stanu zdrowia, które w ostatnich kilkunastu latach uniemożliwiało mu prowadzenie hodowli. W uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się12.07. br. w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Gdańsku, a następnie na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku-Wrzeszczu, wzięło udział kilkudziesięciu hodowców, poczty sztandarów: Okręgu Gdańsk PZHGP; oddziałów: 057 Gdańsk, 072 Rumia i 078 Kartuzy – Żukowo. Żegnając Zmarłego w imieniu środowiska hodowców Wybrzeża kol. Tadeusz Woźniak przypomniał zasługi śp. Janusza oraz jego hodowlane osiągnięcia w okresie ponad 50-letniej przynależności do PZHGP. Pożegnali go koledzy i gołębie, wypuszczone nad mogiłą.

 T. Woźniak

Wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składa
Zarząd Okręgu Gdańsk

Pogrzeb ś.p. Tadeusza Cesarza – 04.01.2022

Na cmentarzu wojskowym Marynarki Wojennej w Gdyni – Oksywiu pożegnaliśmy zmarłego nagle kolegę – hodowcę komandora Tadeusza Cesarza (lat 66), członka Oddziału 059 Gdynia – Chylonia, sekretarza Zarządu tegoż Oddziału. W szeregi PZHGP wstąpił niedawno – w tym roku świętowałby 10. Lecie przynależności do naszego Związku. Mimo krótkiego stażu szybko zaczął odnosić sukcesy lotowe. Największe odniósł w 2020 r. zdobywając Mistrzostwo Okręgu Gdańsk i tytuł 3. Przodownika kraju w GMP. Jako sympatyczny i życzliwy kolega zaskarbiał też sobie coraz większe uznaniem i sympatię środowiska. Był wzorowym żołnierzem, dobrym kolegą i człowiekiem – podkreślali w licznych mowach pogrzebowych jego koledzy i zwierzchnicy. Słowa te potwierdzały tłumy wojskowych i cywili uczestniczących w mszy żałobnej w kościele garnizonowym Marynarki Wojennej RP w Gdyni – Oksywiu oraz przy mogile. W kondukcie uczestniczył sztandar Okręgu Gdańsk PZHGP, którego poczet stanowili; Stanisław Krygier, Piotr Miotk i Jan Kopka – wiceprezes Zarządu Okręgu jako chorąży. W imieniu hodowców zmarłego pożegnał Tadeusz Woźniak. Po salucie honorowym nad mogiłą wypuszczono kilkadziesiąt gołębi.

T. Woźniak

Wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składa
Zarząd Okręgu Gdańsk

Nekrologś.p. Zdzisław Stańczak

W dniu 2 listopada 2021 roku
odszedł od nas ś.p. Zdzisław Stańczak

wieloletni Prezes Oddziału Tczew, działacz PZHGP w Tczewie i Okręgu Gdańsk, który do ostatniej chwili życia był wielkim miłośnikiem gołębi. W swej długiej przynależności do związku był hodowcą, który odnosił sukcesy na szczeblach Sekcji, Oddziału, Okręgu, Regionu i Polski.

Wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składa
Zarząd Okręgu Gdańsk

Nekrologś.p. Ludwik Dobek

W dniu 3 grudnia 2020 roku
odszedł od nas członek honorowy PZHGP
ś.p. Ludwik Dobek

Wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składa
Zarząd Okręgu Gdańsk

Nekrologś.p. Hilary Polus

W dniu 29 września 2020 roku
odszedł od nas członek honorowy PZHGP
ś.p. Hilary Polus

Wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składa
Zarząd Okręgu Gdańsk

Nekrologś.p. Bolesław Rosiński

W dniu 10 września 2020 roku
odszedł od nas członek honorowy PZHGP
ś.p. Bolesław Rosiński

Wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składa
Zarząd Okręgu Gdańsk

Nekrologś.p. Bogdan Kazarnowicz

W dniu 02 maja 2020 roku
odszedł od nas członek honorowy PZHGP
ś.p. Bogdan Kazarnowicz

Wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składa
Zarząd Okręgu Gdańsk