Piknik nad Jeziorem Sudomie

przez | 28 września 2022

Z inicjatywy Zarządu Okręgu Gdańsk Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w dniach 24-25 września br. odbył się nad Jeziorem Sudomie w Ośrodku „Kormoran” w Wąglikowicach k. Kościerzyny, kolejny Piknik Rodzinny wybrzeżowych hodowców.

W piękne, słoneczne, sobotnie popołudnie w szampańskiej atmosferze bawiło się ponad 200 osób. Imprezę zaszczycił prezydent Zarządu Głównego PZHGP Krzysztof Kawaler, który przybył wraz z małżonką Edytą i najmłodszym synem Wojciechem. W gronie wybrzeżowych hodowców możne było spotkać przedstawicieli kilku pokoleń – od nestorów naszego sportu jak Jan Zębko, Benon Mahlik, Jan Turzyński czy Henryk Eron obecny wraz z małżonką Karin, po młodzież a wśród nich min.: Krzysztof Kotłowski z Kościerzyny, Mateusz Detlaff z Choczewa. Najliczniej oczywiście reprezentowane było średnie pokolenie mistrzów, m.in.: Zdzisław Lademann, Roman Edel, Zbigniew i Arkadiusz Brzezińscy, Dariusz Drawc, Piotr Bujalski.

Przybyłych, a szczególnie poczty sztandarowe oddziałów otwierające imprezę uroczystym przemarszem, przywitał prezes Zarządu Okręgu Gdańsk Łukasz Grochocki goszczący na Pikniku razem z małżonką Karoliną i pociechami Filipem i Julią.

W części oficjalnej spotkania prezydent Krzysztof Kawaler i członkowie Zarządu Okręgu Gdańsk uhonorowali pucharami zwycięzców Lotu Narodowego Bruksela 2022 oraz zwycięzców tegorocznych lotów Kat. Maraton. Prezydent Kawaler przekazał na ręce Łukasza Grochockiego  piękny grawerton – wyróżnienie dla Zarządu Okręgu Gdańsk za wzorową pracę społeczną w kadencji 2019 – 2023, za zaangażowanie i aktywność, organizację wielu ciekawych imprez dobrze służących Związkowi.

Po części oficjalnej były spotkania w grupach i grupkach, przy stołach biesiadnych, przy grillu i ognisku, były wycieczki na grzyby i ryby, emocje wynikające z loterii fantowej, gdzie do wygrania wystawiono m.in. 9 gołębi i wiele pożytecznych produktów gołębiej diety, ważnych szczególnie w okresie pierzenia. Dla starszych były tańce przy dźwiękach zespołu muzycznego „Efekt”, najmłodsi niemiłosiernie eksploatowali zjeżdżalnię – dmuchaniec.

Imprezę sprawnie poprowadził Kol. Bogdan Owsiany z Oddziału 055 Braniewo.

Przyjemnie zmęczeni odpoczynkiem ostatni goście w niedzielę około południa opuszczali ośrodek. W imieniu hodowców prezes Łukasz Grochocki podziękował za sympatyczną gościnę Katarzynie Kosterze – dyrektorce Ośrodka wypoczynkowego „Kormoran”.

Galeria zdjęć kliknij tutaj

tekst Tadeusz WOŹNIAK
zdjęcia Karolina GROCHOCKA i Tadeusz WOŹNIAK