Wystawa Okręgowa 2021 – aukcja charytatywna

przez | 18 listopada 2021

Kolejny raz hodowcy gołębi pocztowych Okręgu Gdańsk zjednoczą się we wspólnym celu, organizując aukcję charytatywną. Odbędzie się ona 4 grudnia podczas Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych w Pelplinie.

Jeżeli chcesz dołączyć do grona darczyńców i przekazać na ten szczytny cel gołębia ze swojej hodowli skontaktuj się z Wice Prezesem ds. lotowych Okręgu Gdańsk Krzysztofem Ptach tel. 692 370 142.
Zdjęcia gołębi, rodowody prosimy wysyłać na adres krzysztof.ptach@golebie.eu

Aukcja charytatywna dla:

Nadia Jeżewska – lat 13, wnuczka Tomasza Piątka Prezesa Oddziału 070 Puck. W wieku 12 lat została zdiagnozowana choroba Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego (WZJG). Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest schorzeniem powodującym długotrwałe zapalenie jelita grubego, co tworzy podrażnienia lub wrzody. Celem leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego jest uzyskanie remisji, utrzymanie jej przez jak najdłuższy czas i zapobieganie konsekwencjom choroby. Nadia jest pod stałą opieką poradni Gastroenterologicznej, psychologicznej i neurologicznej. Leczenie wymaga dużych nakładów finansowych.

Szymon Jonczyński – lat 8, wnuk Stanisława Grabowskiego hodowcy Oddz. 074 Kociewie i siostrzeniec hodowcy Kamila Grabowskiego, jest pogodnym i wesołym chłopcem. Dwa lata temu postawiona została mu diagnoza, iż choruje na dystrofie mięśniową Duchenne’a (DMD) jest to postępujący o nieodwracalny zanik mięśni. Na dzień dzisiejszy nie uleczalna choroba, jedynie co można robić to spowalniać jej postęp poprzez codzienną kosztowną rehabilitację i podawanie sterydów, które rodzice sprowadzają z Niemiec. Szymek mimo choroby zaraża innych swoją pogodą ducha oraz radością. 

Filip Mateja – lat 8, wnuk Mieczysława Mateji – hodowcy z prawie 50-letnim stażem Oddz. 060 Gdynia – Sopot – Chwaszczyno PZHGP. Filip od urodzenia choruje na mukowiscydozę, chorobę nieuleczalną według dzisiejszego stanu wiedzy medycznej, a lekarstwa przedłużające życie – na ogół bardzo krótkie – kosztują bardzo dużo i nie są refundowane przez NFZ, stąd liczne przypadki tragedii młodych ludzi, których nie stać na leczenie.