Bal Mistrzów – Region II Północ 06.11.2021

przez | 14 listopada 2021

Byliśmy na Balu …

Silna ekipa – 34 osoby z prezesem Łukaszem Grochockim na czele reprezentowała Okręg Gdańsk w sobotę 6.11. br. na Balu Mistrzów Polski Północnej Regionu II. PZHGP, organizowanym tym razem przez Okręg Toruń w Brodnicy, tradycyjnie w restauracji „U Bosmana”.

Liderami naszej ekipy byli oczywiście tegoroczni tryumfatorzy rywalizacji lotowej: Zdzisław Lademann – Mistrz Intermistrzostwa i kat. „B”, Roman Edel – Mistrz GMP, Wicemistrz kat. „D” i „A”, Janusz Dybich – Mistrz kat. „C”, Grzegorz Pakura – Wicemistrz kat. „A”, występujący oczywiście – jak na bal przystało – z małżonkami. Trudno wszystkich wymienić, ale na podium po odbiór złocistych pucharów wstępowało jeszcze kilkunastu naszych kolegów, m.in. Zbigniew i Arkadiusz Brzezińscy, Adam Fusowski, Krzysztof Latopolski i Maciej Rankiewicz, Krzysztof Ptach – wiceprezes Zarządu Okręgu ds. organizacji lotów.

Jak to na balu bywa, wśród różnych atrakcji zorganizowano też turniej tańca towarzyskiego. Okazało się, że jesteśmy najlepsi nie tylko w hodowli, I. miejsce zajęła para Monika i Darek Oleksy z Tczewa, a II. miejsce Aleksandra i Arkadiusz Brzezińscy z Kościerzyny. Wśród zdobywców ex aequo trzeciego miejsca znalazła się para Ewa Paśniewska i Piotr Ciesielski z Malborka.

Sprawiedliwego werdyktu jury konkursu tańca pilnował „Krzyżak”– Zenon Okrajni – „w cywilu” hodowca z Chełmna, przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Okręgu Toruń PZHGP. W jury zasiadły małżonki hodowców: Karolina Grochocka, Małgorzata Wilmowicz, i Stanisława Bytner – jako przewodnicząca.

Szampańska zabawa – świetnie zorganizowana przez kolegów z Okręgu Toruń pod wodzą prezesa Kazimiera Wilmowicza, doskonale współprowadzona przez zespół muzyczny TIMM  z Olsztyna – trwała do białego rana. Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze, a goście specjalni: Jan Kawaler – prezydent senior wraz z małżonką Teresą – nie szczędzili słów uznania dla organizatorów i uczestników tej pięknej imprezy.

Tekst i zdjęcia: Tadeusz Woźniak