Wracamy do normalności – nadrabiamy zaległości…

Po długiej, ponad półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią, wreszcie mogliśmy się spotkać na środowiskowej imprezie. Pojawiające się możliwości skwapliwie wykorzystał Zarząd Okręgu Gdańsk Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, organizując spotkanie w niezwykle atrakcyjnym miejscu, w starosłowiańskim grodzisku Owidz.

        Blisko 200 pucharów i dyplomów za osiągnięcia lotowe 2020 roku gołębi hodowców Okręgu Gdańsk, wreszcie trafiło do rąk właścicieli najdzielniejszych gołębi. Uroczyste wręczenie odbyło się 3.06.2021 na pięknej imprezie plenerowej w urokliwym Grodzisku Owidz – Gminnym Ośrodku Kultury i sportu w Owidzu k. Starogardu Gdańskiego. Przybyłych hodowców i gości w osobach: Magdaleny Sroki – Poseł na Sejm RP oraz pani Magdaleny Cholewy – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Owidzu witał Łukasz Grochocki – prezes Zarządu Okręgu Gdańsk PZHGP wraz z gronem członków Zarządu, wiceprezesami: Zbigniewem Dudą, Janem Kopką, Krzysztofem Ptachem  oraz sekretarzem Zarządu – Stanisławem Witusińskim.

         Uhonorowano mistrzów poszczególnych kategorii, nagrodzono właścicieli najlepszych lotników, wręczono też puchary zwycięzcom okręgowego lotu gołębi młodych Neubrandenburg’2020, w którym uczestniczyło ponad 10 000 gołębi.

Spotkanie było też okazją do wręczenia Złotych Odznak PZHGP przyznanych członkom naszego Okręgu przez Zarząd Główny PZHGP. Wyróżnienie otrzymali: Eugeniusz Bank, Ireneusz Borycki, Jacek Cejrowski, Franciszek Chwaszczyński, Tadeusz Gaweł, Marek Klas, Piotr Rybka, Witold Stoboy, Tomasz Żmijewski.

Za sponsoring i szczególny wkład pracy przy adaptacji nowych pomieszczeń siedziby Okręgu w centrum dzielnicy Gdańsk-Oliwa, w imieniu Zarządu prezes Grochocki podziękował kolegom hodowcom: Pawłowi Góralowi, Tomaszowi Majewskiemu, Tomaszowi Tuchlinowi i Karolowi Wagnerowi. Były też podziękowania dla kol. Leszka Tybusia, właściciela drukarni „Antena” za wykonywanie materiałów informacyjnych i reklamowych na rzecz Okręgu.

Wręczając piękne kwiaty, prezes Łukasz Grochocki w imieniu wszystkich hodowców podziękował posłance Magdalenie Sroce za interwencje w Ministerstwie Rolnictwa i Głównym Inspektoracie Weterynarii wspomagające starania Zarządu Głównego PZHGP o możliwość lotów – tak w 2020 roku jak i obecnym.

            Szczególnym punktem spotkania było uhonorowanie okolicznościowym grawertonem Zbigniewa Dudy z okazji 30-lecia pracy w Zarządzie Okręgu, w tym 26 lat pełnienia – należy dodać wzorowego – odpowiedzialnej funkcji wiceprezesa ds. finansowych.

Zważywszy, że dopisała pogoda a organizatorzy zadbali o atrakcje kulinarne: był grill, grochówka i bogata oferta napoi ciepłych i zimnych imprezę należy uznać jako bardzo udaną. Z zadowoleniem przyjęto zapowiedź Środowiskowego Pikniku w Garczynie 18-19. września ogłoszoną przez prezesa Łukasza Grochockiego na pożegnanie spotkania w Owidzu.

Tadeusz Woźniak

« z 6 »