Piknik integracyjny 21.09.2019 PCM Garczyn

Świętowaliśmy i bawiliśmy się w Garczynie

Okazję do świetnej zabawy i wypoczynku wykorzystało około 200 osób – hodowców naszego Okręgu i członków ich rodzin – biorąc udział w dniach 21 – 22. 09 br. w „Pikniku integracyjnym” zorganizowanym przez Zarząd Okręgu Gdańsk PZHGP w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie k. Kościerzyny. Była dobra pogoda i bogata oferta programowa oraz atrakcje kulinarne serwowane z grilla i kotła pełnego grochówki, była tez bogata gama napojów dla dorosłych i dzieci, a wszystko – dzięki sponsorom – podawane za darmo. Były gry i zabawy, mecz piłki nożnej, tańce i konkursy, a w części oficjalnej, na początku spotkania, uhonorowano pucharami i dyplomami zwycięzców lotów kategorii Maraton. Rywalizację w tych lotach w Okręgu Gdańsk objął patronatem wicepremier Rządu RP Jarosław Gowin, on też gratulował zwycięzcom stającym na scenie udekorowanej związkowymi sztandarami. Razem z wicepremierem zwycięzcom gratulowali: Krzysztof Kawaler – Prezydent PZHGP, Dariusz Drelich – wojewoda pomorski, Magdalena Sroka – radna Sejmiku Województwa Pomorskiego i Piotr Laska – wicestarosta powiatu kościerskiego. Uroczystość prowadził z dużą swadą Łukasz Grochocki – prezes Zarządu Okręgu PZHGP z wydatnym wsparciem wszystkich członków Zarządu oraz: Pawła Górala, Tomasza Tuchlina i Andrzeja Wieckiego.

Było uroczyste wypuszczenie gołębi i pamiątkowe zdjęcia, serdeczne koleżeńskie rozmowy i dobra zabawa z turniejem tańca towarzyskiego

Popis showmeńskich zdolności dał Andrzej Wiecki prowadząc liczne konkursy, gry i zabawy przed sceną w centralnym punkcie ośrodka. Było dużo śmiechu i sportowych emocji, gdy panowie rywalizowali w piciu piwa przez słomkę, a panie w biegu z jajkiem na łyżce. Były też bardzo sympatyczne zawody z piłką dla dzieci od lat dwóch wzwyż, z nagrodami – lizakami, którymi hojnie obdarowywał uczestników prezes Okręgu Łukasz Grochocki. Elementem integracyjnym był emocjonujący konkurs tańca, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt par.

W doskonałej atmosferze „Piknik integracyjny” toczył się, do późnych godzin sobotniej nocy i w niedzielę od rana. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie kolejny, niemniej udany. Niebanalna w tym zasługa sponsorów: Starostwa Kościerskiego, INWEST PRO – Mateusza Sroki, TYRO – Krzysztofa Kaczmarka, Browaru Amber, Vet-Animal Centrum Zdrowia Gołębi i Drukarni ANTENA – Leszka Tybusia.

Tekst i zdjęcia: Tadeusz Woźniak

Ps.

Więcej o pikniku i nie tylko przeczytacie w październikowym numerze miesięcznika „Hodowca”

Filmy: