„Bal Mistrzów” – REWA 30.11.2019

Bal Mistrzów’2019 Okręgu Gdańsk w Rewie

Dawno temu, jesienią ubiegłego roku, postanowiono, że Bal Mistrzów 2019 r. Okręgu Gdańsk PZHGP odbędzie się w Pensjonacie Rewa. Pensjonat elegancki, pięknie położony nad zatoką Pucką, dojazd wygodny, a nade wszystko sympatyczny  właściciel – Jerzy Olszewski – ambitny hodowca, życzliwy wobec inicjatyw naszego środowiska. Czego chcieć więcej? Pozostawała tylko kwestia daty imprezy – wyznaczono ją na 30. listopada. Zainteresowanie hodowców dorocznym balem było duże, szybko rozprowadzono bilety i zaproszenia dla 100 osób. W Andrzejkowy Wieczór

Anno Domini 2019 o godz. 19. rozpoczęła się sympatyczna impreza.

Przybyłych przywitał nowy prezes Zarządu Okręgu Gdańsk – Łukasz Grochocki, szczególnie uroczyście nadzwyczajnych gości: Waldemara Kozłowskiego – przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej, którego z Gdańskiem łączą rodzinne i sentymentalne związki spędzonych tu lat młodości; Henryka Erona i jego małżonkę Karin oraz byłych działaczy Zarządu Okręgu Gdańsk: wieloletniego prezesa – Romana Szlagowskiego, byłego sekretarza – Andrzeja Lieske i Romualda Bujaka – wiceprezesa d.s. organizacji lotów w poprzedniej kadencji Zarządu Okręgu, przybyłych wraz z żonami. Byłych działaczy uhonorowano pamiątkowymi grawertonami, a solenizanta Andrzeja obdarowano również koszykiem smakołyków. Nie przebrzmiało jeszcze gromkie „Sto lat” dla Andrzejów, gdy kolejną falę wesołości wywołał orszak aktualnych działaczy Okręgu z bukietami kwiatów dla żon, z podziękowaniami za cierpliwość i przeprosinami za brak czasu na sprawy rodzinne, które nieraz przegrywają z gołębiami i społecznymi obowiązkami.

W miłym nastroju bal toczył się przez cały wieczór do późnej nocy, przerywany kolejnymi dekoracjami tegorocznych zwycięzców.

– Takich pięknych pucharów jeszcze nie było w historii naszego Okręgu – szczerze zachwycał się Jurek Dzięgielewski, który w swojej prawie 40-letniej praktyce hodowlanej niejeden puchar mistrzowski odbierał.

Puchary były ładne i okazałe – tak jak obiecywał prezes Grochocki jeszcze jako kandydat na prezesa, podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego wiosną tego roku.

Wśród tegorocznych tryumfatorów nie brakowało nazwisk „starych” mistrzów jak na przykład: Henryk Eron, Marian Wieczorek, Zdzisław Lademann, Zenon i Tomasz Wenta, Roman Przysowa, Eugeniusz Bank, Jarosław Wotzke, Stanisław i Jacek Struzik, Marian Abraham, Wojciech Żołnowski.

Były też i nowsze, a przynajmniej mniej znane jak: Adam Fusowski, Marek Kisicki, Krystian Żołądek, Krzysztof Latopolski,  Rankiewicz

Dobrej zabawie towarzyszyło wyśmienite jedzenie z bogatą oferty coraz rzadszych ryb morskich, no i oczywiście słodkości, w postaci galaretek, lodów i okazałego tortu z okolicznościową dekoracją.

Dobry zespół muzyczny dbał, by tempo zabawy cały czas utrzymywało się na odpowiednim do wieku i możliwości gości poziomie.

Niestrudzony organizator Zarząd Okręgu zadbał o typowe i nietypowe przedsięwzięcia organizacyjne. Były konkursy i dowcipnie przeprowadzone wybory Miss Balu.

Najbardziej wytrwali balowali do rana, a rozstawali się z obietnicą spotkania za rok na balu, także w Pensjonacie „Rewa”, życząc sobie jeszcze lepszych wyników lotowych w 2020 roku.

Tekst i zdjęcia: Tadeusz Woźniak